TR
EN
Menü
Facebook
Yükleniyor...

Temsilcilikler

AFM - Aşındırıcı Macun ile basınç altında yüzey parlatma, çapak alma

AFM, Aşındırıcı Macun ile basınç altında yüzey parlatma, çapak alma, iç çapaklar, ekstrüzyon kalıp parlatma, macun ile parlatma, ekstrüzyon kalıpları, yüzey işlemler, abrasive flow machining, abrasive flow, extrudehone

AFM – Basınç Altında Aşındırıcı Macun ile Parlatma, Çapak Alma (Abrasive Flow Machining)

AFM,tel erezyon, döküm, frezeleme, tornalama vb. gibi çeşitli üretim yöntemleri ile üretilmiş yüzeyleri ve kenarları iyileştirir.

AFM kabuledilebilir bir maliyet ile döküm, dövme veya mekanik işlem parçaların genel kalitesinde ve ürün performansında önemli bir artış sağlamaktadır. Aslında AFM iç ve dış çapakların alınmasında en az maliyetli yöntemlerden biri olarak tanınmaktadır. Genel bir uygulama olarak ; birçok üretici ürünlerinin çizimlerinde Kennametal Extrude Hone AFM işlemini özellikle belirtmektedir

AFM işlemi otomatik ve kontrollü olarak yüzeyleri pürüzsüzleştirip iyileştirmekte, başka üretim araçları ile ulaşılamıyacak bir kalite seviyesine ve işlem hızına ulaşmaktadır. Ayrıca başka araçlar ile ulaşılamayan iç formlar ve karmaşık yüzeylerde yüzey işlem yapmayı mümkün kılmaktadır.

Kennametal Extrude Hone AFM işlemi yeni bir üretim verimliliği ve kalite seviyesi getirmiştir.Yeni gelişmelerinde yardımıyla AFM bugünde önde gelen, devrimsel bir işlem olma özelliğini korumaktadır.

 

İşlem Özellikleri:

  • Yüksek hassasiyette çapak alma, kenar yuvarlama ve parlatma sonuçları sağlamaktadır.

  • Ulaşılması zor bölgelerde mükemmel sonuçlar

  • Yüzey kalitesini ve bütünlüğünü arttırır.

  • Çalışma ömrünü ve parçaların aşınma ömrünü arttırır.

  • Hassas bir işlem kontrolü ve tekrarlanabilirlik performansı sağlar.

  • Tek parça, küçük veya büyük miktarda üretim metodlarına kolayca uygulanabilir.

Dökümanlar
Bayar Cad. Gülbahar Sok.
No:15/9 34742
Kozyatağı / İstanbul

E-Bülten
Yeniliklerimizden haberdar olmak için kaydolun!